Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri ev ve işyerlerinde giriş noktalarında (kapı, pencere vb.) bulunan algılayıcılar vasıtasıyla algılanan hareketin panele alarm olarak iletilmesi ve sesli uyarı vermesi prensibine dayanır. Karel Hırsız Alarm Sistemleri olarak en basit hali ile panel, bir tuş takımı, bir siren ve bir sensörden oluşuyor. İhtiyaç veya isteğe bağlı olarak sensör sayısı Karel Hırsız Alarm Sistemleri ile artırılabiliyor ve alarm haberalma merkezine bağlanabiliyor.Manyetik kontaklar ile kapı ve pencerelerin açık/kapalı bilgisi, PIR dedektörler ile ortamda meydana gelen hareketler, cam kırılma dedektörleri ile cam kırıldı bilgisi gibi bilgiler panele iletilir.

Karel Hırsız Alarm Sistemleri ile gaz algılama, su basma, duman dedektörleri de bağlanarak gaz sızıntısı, su baskınları, yangın algılama gibi fonksiyonlar da kullanılabilir. Acil durumlarda panik butonu vasıtasıyla direkt olarak ambulans ya da itfaiye yönlendirmesi sağlanabilir.

Sistem algılama yaptığında dahili ve harici sirenler vasıtasıyla sesli uyarı verebilir. Aynı anda önceden belirlenen acil durumlarda ulaşılacak kişiler sistem tarafından otomatik olarak aranabilir ya da SMS gönderilebilir. Sistem CCTV ile entegre çalışarak oluşan alarmın video görüntüsünü cep telefonuna ya da e-posta adresine gönderebilir. Bu özellik, bir kapının ya da pencerenin açılması, ortamda duman algılanması vb. durumlarda alarmın gerçek olup olmadığının teyit edilmesi bakımından önemlidir.Alarm sistemleri kablolu yada kablosuz olarak projelendirilebilir. Sistem telefon hattı üzerinden haberleşebileceği gibi, GSM modülü ile 3G üzerinden ya da direkt internet hattı üzerinden de haberleşebilir.